KONST / Litografier / Färglitografi 11198241
nr 1119 8241
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, signerad. Lars Norrman (1915-1979), tjurfäktare, 203/310, motivet: 22x14
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 juli 2017
kl 18:41:46
7/7 13:06:30
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman